Taháky

Taháky a tipy

1) Velikost

Není pravidlem, že malý tahák je dobrý tahák. Z našich zkušeností můžeme potvrdit, že velké taháky nemají chybu a mnohdy jsou lepší než ty malé. Učitelé nejsou tak chytří, aby prokoukli, že vaše A4, kterou máte položenou na lavici, není papír na který píšete písemku, ale tahák, na který jsme schopni opsat celý sešti.

2) Kam s tahákem

a) Tahák na židli

K taháku, který si dáte na židli mezi nohy asi není co dodat. Snad jen to, že na vás nesmí být poznat kam koukáte. Takže hlava musí zůstat opticky nad lavicí a oči hledí na tahák.

b) Tahák na tácku

Tahák na tácku od piva. Vynikající vymoženost. Nevýhodou je, že na tácku není tolik prostoru, ale i na to je fígl. Takže na začátku vám stačí jeden připínáček a tácek od piva. Připínáček bodnete asi 1 cm od okraje tácku a potom tácek připevníte k spodní straně desky lavice. Když se vám na tácek vejde všechno a máte ho jen na jedno použití tak jste u konce. Jestli máte více materiálu, tak si poradíte následovně. Na tácek nalepíte čtyři proužky izolačky nebo něčeho jiného, ale musí vám to dělat rožky, do kterých budete moci zasouvat jednotlivé připravené taháčky. Po zhotovení už není nic lehčího, než když si při písemce tácek vytočíte z pod lavice, a když se bude blížit učitel, tak se stačí jen lehce přisunout k lavici a tácek v pohodě zajede zpátky pod desku.

c) Tahák na sešitu

Taky dost dobrý. Musí vám teda nechat na stole věci, ale to by neměl být takový problém. Záleží na tom, jak dobrý máte zrak. Náš kamarád jednou psal tahák na sešit, dával si pozor, aby to nebylo vidět, ale bohužel nedomyslel, že na to kouká z 10 cm, a když to potom při písemce měl trochu dál, tak to neviděl. Takže pozor na to.

d) Tahák na lavici

Obyčejný tahák, který napíšeme obyčejnou tužkou na lavici. Poté ho zakryjeme papírem s prověrkou nebo rukou. Po dopsání prověrky musíme tahák vygumovat. Jen se vám nesmí potit ruce, aby jste si to nesmazali a nesmíte mít tužku, která vám potom nejde smazat. Lavice je super prostor, na který se vejde snad úplně vše. Trochu to sice špiní, ale kdo by se zlobil.

e) Tahák napsaný na ruce

Jeho nevýhodou je, že pokud se hodně potíte, tak se tahák snadno rozpije. Máte obrovskou smůlu v případě, že je prověrka odložena na jiný datum.

h) Tahák na noze

Skvělý tahák pro léto. V době kdy nosíme kraťasy (u holek minisukně) či krátké nohavice. Tahák napíšeme nebo přilepíme lepenkou na nohu a zakryjeme oblečením.

i) Obal sešitu

Tahák napište buď tužkou na obal sešitu nebo na papír a vložte za zadní obal sešitu (např. studijní průkaz…). Když něco potřebujete jen sešit otočíte.

j) Lavice zespoda

Tahák si přilepte lepenkou zespoda na lavici a při písemce ho jen vyklápějte.

k) Kalkulačka

Skvělý fígl do předmětů jako např. matematika, fyzika… Tahák buďto schováme do kalkulačky, nebo ho můžete rovnou napsat obyčejnou tužkou do volných míst.

l) Košile

Pokud máte košili a jen malý tahák, můžete si ho schovat do kapsy, tak aby jste na text viděli.

3) Na co tahák napsat

a) na papírku nebo vytisknutý na počítači

(zmenšený nejlépe velikost 4 až 4,5). U tohoto taháku je velké množství míst, kde ho můžeme schovat: pod hodinkami, v kapse, pod nohou, v přední kapse u mikiny (skejťácká), pod rukávem, v kapse v penálů, pod hodinkami, pod náramek či do speciálních roztahovacích per.

b) MP3, CD

Taháky se dají nahrát na MP3 přehrávač či CD. Při prověrce stačí jen pustit a poslouchat vámi namluvené odpovědi. Nejlépe s utajeným sluchátkem, které můžete zakoupit u nás.

c) Přítel na telefonu

s používáním utajeného sluchátka, které můžete zakoupit u nás. Neocenitelná vychytávka používaná u maturity, a nebo během celého vysokoškolského trápení!

Další způsoby opisování

1) Dejte si sešit na kolena a v případě potřeby zasuňte sešit do lavice (pokud tam máte poličku). Příliš velká pravděpodobnost načapání.

2) Zjistěte si, na jaký papír budete psát a poté si na podobný papír vypište různé otázky. Připravený popsaný papír odevzdáte. Bude to vypadat jako kdyby to bylo vaše pravé zadání. Jen nezapomeňte správně očíslovat otázky.

3) Pokud máte zrovna počítač s připojením na internet, tak se všichni připojte na chat a tam si posílejte odpovědi.

4) Na písemku si vezměte dvojlist a tahák si napíšete na druhý list, první list popíšete, a pak už jen odtrhnete list s tahákem. Když se učitel zeptá co děláte, tak si trháte čistý papír na další písemku.

4) Jak se správně a efektivně učit

Nejen opisováním se dá snadno dosáhnout cíle. Připravili jsme efektivní metody jak se učit. Efektivní znamená učit se rychle, správně a s co nejlepším výsledkem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *